Helmtherapie en controle
Komt uw baby in aanmerking voor een redressiehelm, dan wordt u tijdens het eerste consult en de vervolgafspraak uitgebreid voorgelicht over de helmtherapie. U krijgt alle benodigde informatie die nodig is om goed te kunnen starten met de therapie.
Na het passen en afleveren van de redressiehelm plannen we diverse controleafspraken. Tijdens deze controleafspraken beoordelen we voortgang van de helmtherapie. Doordat de schedel van uw baby groeit, zijn regelmatig aanpassingen aan de helm nodig. Deze aanpassingen worden tijdens de controles gedaan. Hebt u tussentijds vragen? Dan kunt u uiteraard altijd contact met ons opnemen.
De controleafspraken worden bij de orthopedisch technoloog gepland. In overleg bepalen we wanneer de helmtherapie wordt beëindigd; dat is meestal rond de eerste verjaardag. Bij de laatste controle vindt tevens nog een PCM-meting plaats. Met behulp van deze schedelmeting kunnen we het resultaat van de helmtherapie zo objectief mogelijk beoordelen.